Podzim je mimořádně tvůrčí období. Svými barvami a světlem umí kouzlit a takové babí léto nemá v celém roce konkurenci.

Dny se zkracují a ochlazují a tomu je třeba přizpůsobit šatník. Koncem léta jsem byl v přípravě pilný a nakoupil řadu svetrů a sak a tak trochu jsem se chladnějších dní už nemohl dočkat 🙂

A kde že jsem to tak skvěle nakupoval? Hledal jsem něco zajímavého, originálního a osobitého. Už dlouho jsem z povzdálí sledoval zajímavý vintage obchod SCORO COCO a v půlce léta se konečně dostal k jeho navštívení. A přivodil si tak novou závislost 🙂

Vintage: Termín převzatý a modifikovaný sběrateli všeho druhu představující vše staré, unikátní, výběrové. V tomto smyslu se používá i v módě. Zejména se jím myslí kvalitní a jedinečné oblečení (včetně doplňků), které si odžilo svou módní éru, zanechalo stylovou stopu a je stále inspirativní.
Zdroj: prahanosipradu.blog.cz

Obchod je schovaný v malém dvorku na Letné. Přivítá vás v něm jeho majitelka a provozovatelka, paní Jitka. Vyzná se dokonale nejen ve věcech, které prodává, ale i ve svých zákaznících. Nakupování je tak nevšední proces neustálého zkoušení, kombinování a povídání si.

Podařilo se mi tam ulovit už pěkných pár unikátních kousků, kterými se postupně rád pochlubím 🙂 Věci jsou to krásné, mají duši a je téměř jistota, že jste jediní, kdo je nosí.

Velká část dnešního outfitu pochází právě odtamtud.

plesifesi-vitek-outfit-podzim-2016-celek-celo

Protože jsou rána chladná, ale sluníčko má přes den ještě sílu, je potřeba být připraven na velký rozsah teplot. Pokud se podaří poskládat několik ladících kousků oblečení do vrstev, nemůže vás nic zaskočit. V tomto případě tvoří základ košile, přes kterou jsem si oblékl vlněný svetr a přes něj ještě vlněné sako.

plesifesi-vitek-outfit-podzim-2016-celek-profil

Lokalita pro focení se tentokrát vybírala snadno. Perfektní fotogenické zátiší v dosahu dětské chůvičky máme totiž přímo za domem 🙂 Rekordní byla i rychlost nafocení setu. Od první fotky do prvního zakňourání z chůvičky uběhlo ani ne deset minut. Zuzka je ale šikovná fotografka a stačilo jí to.

plesifesi-vitek-outfit-podzim-2016-detail-sako

Vážně moc se mi líbí vzor tohoto saka. Připadá mi současně decentní i výrazný, pokud je to vůbec možné. Je jiný než současné moderní kostkové vzory. A vůbec se nemusím bát, že potkám druhé takové 🙂

plesifesi-vitek-outfit-podzim-2016-detail-ruka

K vlněnému saku se hodí vlněný kapesníček. Vlastním pouze jeden takový, to bych asi měl napravit. Všechny ostatní mám hedvábné a to se mi k vlněnému saku moc nehodí. S velikostí saka jsem měl vážně kliku. Svetr se pod něj pohodlně vejde a rukávy mají ideální délku.

plesifesi-vitek-outfit-podzim-2016-detail-ponozky

Poslední detail, který vše doladil, jsou ponožky z nejnovější kolekce od SockxInBox. Přinesl jsem si je z víkendového Dyzajn Marketu. Určitě se mrkněte na výroční kolekci. Iva totiž letos slaví pět let od chvíle, kdy nás začala obarvovat a rozveselovat svými barevnými ponožkami.

Pokud náhodou ještě neznáte Dyzajn Market, tak vězte, že jde o výběrovou prodejní výstavu autorské tvorby. Už tradičně se koná na Piazzetě Národního divadla v Praze. K vidění (a nákupu 🙂 ) jsou zde šperky, oblečení, boty, brašny, keramika, papírnické výrobky, hodinky, jídlo 🙂 atd. Vše původní, originální a netuctové. Originální tvorbu mám rád a vůbec si myslím, že podpora lokálních designérů a tvůrčích duší je důležitá. Výstavu rozhodně doporučuji k navštívení.

A co že to mám tedy na sobě?

Sako: SCORO COCO

Svetr: SCORO COCO

Košile: T.M.Lewin

Kalhoty: Celio*

Boty: SCORO COCO

Kapesníček: T.M.Lewin

Opasek:  Ondruškovic

Ponožky: SocksInBox

Sdílejte: